Šeši būdai, kaip suteikti vaikui puikią mokslų pradžią

vaikai mokosi

Ar žinojote, kad vaikai pradeda mokytis dar įsčiose? Viskas priklauso nuo ankstyvosios stimuliacijos, kuri leidžia smegenims augant vystytis greičiau. Lengva ir smagu stimuliuoti augančias vaiko smegenis. Štai kaip.

1 patarimas: lopšinės, ritmas ir eilėraštukai

Norint dainuoti savo vaikui, nebūtina dainuoti kaip popžvaigždei. Svarbu tai, kokį ryšį tai sukuria tarp jūsų. Dainuodami lopšinę apkabinkite, supkite ar glostykite vaiką. Įtraukite dainavimą į savo miego rutiną. Pamatysite, kad ši raminanti veikla prieš miegą padeda užmegzti glaudžius emocinius ryšius su vaiku. Dainuokite vaikui, kai žaidžiate žaidimus arba važiuojate automobiliu. Vaikų darželio eilėraštukai yra ne tik linksmi; pirštukų veiksmo eilėraštukai labai sustiprina ankstyvąjį kalbos ir kinestetinį (lytėjimo) vystymąsi. Kuo dažniau vaikai susiduria su vaikų darželio eilėraštukais, tuo geriau jie suvokia, kaip sudaromi žodžiai. Kuo platesnis vaikų foneminis suvokimas, tuo geresni jų skaitymo įgūdžiai vėlesniais metais.

 

2 patarimas: parodykite man ženklą

Ar kada nors bandėte perteikti idėją žmogui, kuris nekalba ta pačia kalba? Tam tikru momentu pradedate naudotis rankomis. Ženklų kalbos naudojimas yra greitas ir paprastas būdas perduoti paprastą žinutę. Pastaraisiais metais plačiai paplito preverbalinių vaikų mokymas gestų kalbos pagrindų. Kadangi labai mažų vaikų smulkieji rankų raumenys vystosi anksčiau nei tie, kurie reikalingi kalbai, paprastas gestų kalbėjimas leidžia vaikui pranešti apie pagrindinius poreikius, mažina nusivylimą ir agresiją bei pratina vaiką prie vėlesnio bendravimo. Siekiama kuo greičiau palengvinti bendravimą. Įrodyta, kad kūdikiai, išmokę gestų kalbos, mokykliniuose kalbos testuose lenkia savo bendraamžius net ir po antros klasės. Negalite pasakyti? Parašykite gestu!

3 patarimas: įsitraukite į judesius

Ar kada nors susimąstėte, kodėl vaikai dievina sūpynes, sūpuokles, karuseles ir kalnelius? Tai nenuostabu.

Pirmoji jutiminė sistema, kuri visiškai išsivysto praėjus šešiems mėnesiams po pastojimo, yra vestibulinė sistema, atsakinga už pusiausvyrą ir koordinaciją. Vestibulinė sistema veikia kaip eismo reguliatorius, nurodantis kiekvienam pojūčiui, kur ir kada jis turi eiti ar sustoti. Vienas iš pagrindinių vestibulinės sistemos stimuliavimo būdų – supti arba supti vaiką. Tai svarbus kūdikių išgyvenimo įgūdis, todėl paprastas supimas ankstyvame amžiuje dažnai juos nuramina. Vaiko apvertimas aukštyn kojomis (švelniai!) ir kojų pakėlimas nuo žemės taip pat labai stimuliuoja šią gyvybiškai svarbią sistemą. Kuo daugiau ji bus stimuliuojama, tuo greičiau vystysis vaiko fiziniai gebėjimai.

4 patarimas: Gimę skaičiuoti

Skaičiavimo eilėraštukai ar dainelės sustiprina natūralų vaiko kiekybės pojūtį. Yra žinoma, kad vaikai gimsta turėdami matematines smegenis. Jūsų vaiko smegenys yra pritaikytos matematikai. Todėl šias sritis reikėtų kuo anksčiau skatinti, kad ateityje jūsų vaikas instinktyviai suprastų matematiką ir užmegztų su ja ryšį. Naujagimių ir kūdikių tyrimai rodo, kad jie gali atskirti objektų skaičių, turi aritmetinių lūkesčių ir stipriai reaguoja į eksperimentus, kurių rezultatai yra aritmetiškai neįmanomi. Ieškokite galimybių skaičiuoti kartu su vaiku. Pamatysite, kad skaičiavimas ir matematikos aspektai neatsiejami nuo daugelio kasdienių situacijų. Ieškokite jų ir padėkite vaikui jas plėtoti – tiek gamindami maistą, tiek žaisdami žaidimus, tiek eidami pasivaikščioti. Skatindami vaikų matematines smegenis, kai jie dar yra kūdikiai, pratinkite juos prie būsimo mokymosi.

5 patarimas: vienas pirštas, vienas nykštys, judėkite

Atrodo, kad žaisti su kūdikių pirštukais ir kojytėmis visada juos pralinksmina, tačiau tai ne tik juokas. Stimuliuoti pirštukus ir kojytes bei pirštukus yra gyvybiškai svarbu tiek smegenų, tiek fiziniam vystymuisi. Kai kūdikiai išmoksta daugiau naudotis pirštais, taip pat pagerėja stambiosios ir smulkiosios motorikos vystymasis bei pažintiniai įgūdžiai. Taip pat svarbios dainelės ir žaidimai, kurių metu vaikų rankos ir kojos mankštinamos kryžiukais. Kodėl? Todėl, kad kūno vidurio kryžminimas skatina neurologinį pasirengimą mokymuisi koordinuojant abu smegenų pusrutulius. Manoma, kad šis paprastas pratimas palengvina gebėjimą perduoti informaciją nervinėmis skaidulomis, jungiančiomis abu smegenų pusrutulius, ir padeda mokytis mokykloje. Jis naudingas šliaužimui, vaikščiojimui ir fiziniam vikrumui, taip pat vėlesniems įgūdžiams, tokiems kaip rašyba, rašymas, klausymas, skaitymas ir supratimas.

6 patarimas: paskaitykite man pasaką

Vaikai mėgsta klausytis tos pačios istorijos – atrodo, kad jiems niekada nenusibosta klausytis mėgstamų pasakojimų vėl ir vėl. Kartojimas turi naudos, nes padeda jiems aktyviai dalyvauti pasakojime. Jie numato, kas bus toliau, ir entuziastingai įsitraukia į pasakojimą. Skaitydami vaikui pasakas naudokite kūdikių gestų kalbą. Pamatysite, kad vaikas dažnai pasirinks norimą istoriją, pasirašydamas gerai pamėgtos pasakos veikėjus. Skaitymas yra ne tik malonus užsiėmimas, bet ir labai svarbus raštingumui ugdyti ir ruošia vaikus mokyklai. Skirkite laiko savo dienotvarkėje kasdien bent 20 minučių paskaityti vaikui. O svarbiausia – mėgaukitės skaitymu! Ugdydami meilę skaitymui, padovanosite vaikui dovaną, kuri išliks visą gyvenimą.

 

 

Sveiki atvykę į Helen Doron anglų kalbos pasaulį

popup left img

Kviečiame į bandomąją pamoką

kevin logo

Registracija

Užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime.