Dvikalbystės galia: Kodėl anglų kalbos mokymas jūsų vaikui yra dovana visam gyvenimui

Dvikalbystes nauda, vaikams mokant anglu kalba

Kadangi pasaulis tampa vis labiau susietas, anglų kalbos žinios tapo itin svarbios. Žinoma, gebėjimas kalbėti angliškai globalizuotame pasaulyje turi praktinę reikšmę, bet tai dar ne viskas!  Be socialinių ir profesinių anglų kalbos privalumų, dvikalbystė, t. y. gebėjimas kalbėti dviem kalbomis, gali būti didelis privalumas vaikams.

Naujausi tyrimai netgi parodė, kad dvikalbiai vaikai gali geriau suprasti kitų žmonių mintis ir jausmus. Tai padeda jiems ugdyti svarbius socialinius ir emocinius įgūdžius, be to, jie tampa efektyvesni ir dėmesingesni.

Be to, dviejų ar daugiau kalbų mokymasis vaikystėje gali padėti vėliau gyvenime išmokti dar daugiau kalbų. Ir kas žino, gal jūsų vaikas galiausiai keliaus po pasaulį arba dirbs daugiakalbėje aplinkoje, kur kelių kalbų mokėjimas gali būti labai svarbus.

Taigi, jei norite suteikti savo vaikui pranašumą gyvenime, apsvarstykite dvikalbystės naudą. Tai ne tik gebėjimas kalbėti keliomis kalbomis – tai atveria visą pasaulį galimybių ir ugdo įgūdžius, kurie gali padėti jūsų vaikui pasiekti sėkmę tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.

Šiame straipsnyje apžvelgsime visus puikius dvikalbio ugdymo privalumus ir paaiškinsime, kodėl turėtumėte motyvuoti savo vaikus mokytis anglų kalbos kartu su gimtąja kalba.

Tačiau pirmiausia šiek tiek įsigilinkime į tai, ką reiškia būti dvikalbiu.

Kas yra dvikalbystė?

Paprastai tariant, dvikalbystė reiškia, kad galite kalbėti dviem kalbomis kaip profesionalas. Dvikalbiai žmonės gali persijungti iš vienos kalbos į kitą, tarsi tai nebūtų didelė problema. Tuo tarpu jei esate “vienakalbis”, bendraudami su žmonėmis kalbate tik viena kalba. O “daugiakalbystė” reiškia, kad galite patogiai vartoti daugiau nei dvi kalbas!

Įspūdinga, kad maždaug pusė pasaulio gyventojų kalba dviem kalbomis. Ši įvairovė atsispindi ir Jungtinės Karalystės mokyklų sistemoje: apie 20 % mokinių anglų kalbą vartoja kaip papildomą kalbą. Londono mokyklose kalbama daugiau kaip 300 skirtingų kalbų!

Nesvarbu, ar laisvai kalbate keliomis kalbomis, ar tik pradedate mokytis antrosios, dvikalbystė (arba daugiakalbystė) atveria visiškai naujas galimybes užmegzti ryšius su skirtingų sluoksnių ir kultūrų žmonėmis.

Kokie didžiausi dvikalbystės privalumai?

Daugybė žmonių visame pasaulyje kasdieniniame gyvenime vartoja dvi ar daugiau kalbų, todėl dvikalbis ugdymas yra tikrai svarus argumentas. Jei skatinsite savo vaiką mokytis kitos kalbos, tai padės jam geriau pritapti pasaulinėje bendruomenėje ir išsiskirti darbo rinkoje, kurioje konkurencija kiekvieną minutę vis didėja.

Pažvelkime į kitus dvikalbio ugdymo privalumus jūsų vaikui.

1. Tai pagerina pažinimo funkcijas

Taigi mokėjimas dviem kalbomis iš tikrųjų gali pagerinti smegenų darbą. Dvikalbiai vaikai gali lengvai persijungti iš vienos kalbos į kitą, o tai padeda jiems greičiau spręsti problemas nei jų draugams, mokantiems tik vieną kalbą.

Be to, jie gali mąstyti apie problemų sprendimo būdus abiem kalbomis ir taip kurti kūrybiškus sprendimus. Tyrimai taip pat rodo, kad dvikalbiai vaikai geriau pastebi vizualinius pokyčius aplinkoje ir geriau sutelkia dėmesį į skirtingus dalykus vienu metu.

Šiuo metu yra nemažai įrodymų, kad vaikai, kalbantys dviem kalbomis, yra protingesni, turi geresnių pažintinių įgūdžių, nesusijusių su kalbos apdorojimu, ir yra atsparesni demencijai bei kitiems su amžiumi susijusiems simptomams, kurie siejami su Alzheimerio ligos pradžia.

2. Dvikalbiai mokiniai pasiekia geresnių akademinių rezultatų

Kalbant apie protingumą, dvikalbiams vaikams geriau sekasi ir mokykloje. Kanados Jorko universitete atliktas tyrimas parodė, kad jie gerai apdoroja kalbą ir atrenka nereikšmingą informaciją. Šis su dvikalbyste susijęs gebėjimas lemia geresnius rezultatus mokykloje apskritai ir ypač geresnius pažymius.

3. Ji gerina socialinį ir emocinį vystymąsi

Mokėdami antrąją kalbą arba net tik recepcinę dvikalbystę (gebėjimą suprasti, bet nekalbėti antrąja kalba), vaikai lengviau susiranda naujų draugų už savo kalbinės bendruomenės ribų. Ji padeda jiems pritapti prie įvairių grupių ir naudoti abi kalbas, kad užmegztų emocinį ryšį su kitais vaikais. Tai savaime pagerina jų socialinius įgūdžius ir suteikia pasitikėjimo savimi, kad jie galėtų lengvai dalyvauti socialinėse situacijose.

Natūralu, kad kosmopolitinėje aplinkoje vaikai, kurių nestabdo anglų kalbos įgūdžių trūkumas, lengviau prisitaiko prie naujų situacijų ir apskritai yra atviresni.

4. Tai palengvina profesinę sėkmę

Kadangi anglų kalba tampa dominuojančia kalba įvairiose srityse, tokiose kaip tarptautinis verslas, diplomatija, politika, mokslas ir technologijos, moksliniai tyrimai, aviacija ir net internetas, jos, kaip antrosios kalbos, vartojimas gali paskatinti jūsų vaiko profesinę sėkmę. Šiuolaikiniame globalizuotame pasaulyje anglų kalbos įgūdžiai yra būtini – nuo gebėjimo efektyviau bendrauti su kolegomis ir klientais iki lengvo idėjų dėstymo.

Be to, daugybė įmonių šiais laikais pageidauja darbuotojų, kurie moka daugiau nei vieną kalbą, ypač kai tenka bendrauti su užsienio klientais.

5. Tai didina skirtingų kultūrų pažinimą

Kai vaikai mokosi naujos kalbos, jie per knygas, filmus, muziką, virtuvę ir net humorą gauna daug informacijos apie kultūrą, iš kurios ji kilusi. Tai padeda jiems geriau suprasti kitus gyvenimo būdus, todėl lengviau užmegzti ryšius su įvairių sluoksnių žmonėmis.

6. Lengviau išmokti trečiąją kalbą

Išmokus dvi kalbas, trečią ar ketvirtą kalbą išmokti tampa daug lengviau. Tyrimai rodo, kad daugiakalbiai greičiau išmoksta naujų kalbų nei vienakalbiai, nes jie gali panaudoti smegenų procesus, kuriuos jau naudoja pirmosioms dviem kalboms. Taigi supratimas, kaip veikia skirtingos kalbos, gali padėti dvikalbiams vaikams vėliau gyvenime išmokti daugiau kalbų.

7. Dėl to keliauti smagiau

Jei mokate šalies, kurioje lankotės, kalbą, kelionės gali tapti daug malonesnės, nes jums nereikės mintinai atsakinėti į svarbius klausimus nieko neįtariantiems vietiniams gyventojams. Be to, laisvai kalbėdami angliškai, galėsite keliauti į daugelį pasaulio šalių ir bendrauti su jų gyventojais, nes anglų kalba yra viena iš labiausiai paplitusių kalbų planetoje.

Pasaulyje yra daugiau nei 1,4 mlrd. angliškai kalbančių žmonių, iš kurių 373 mln. yra gimtoji anglų kalba. Daugiausia gimtakalbių yra JAV, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tai sudaro didelę pasaulio dalį, kurioje galite patogiai keliauti be bendravimo problemų.

Žiūrėkite, kaip Helen Doron, “Helen Doron Educational Group” įkūrėja ir generalinė direktorė, kalba apie dvikalbystės naudą :

Mokykitės anglų kalbos su Helen Doron

Norite savo vaikams padovanoti dovaną, kuri išliks visą gyvenimą? Ieškokite anglų kalbos dovanos! Ji ne tik daro teigiamą poveikį vaikų vystymuisi, bet ir gali padėti jiems pasiekti didelės sėkmės profesiniame gyvenime.

Helen Doron English mokykloje anglų kalbos mokome linksmai ir praktiškai. Mūsų centrai įsikūrę visame pasaulyje, o mes naudojame tokius užsiėmimus kaip žaidimai, dainos, pasakos ir šokiai, kad sukurtume žaismingą mokymosi aplinką, kurią vaikai mėgsta. Be to, mūsų pamokos pritaikomos prie kiekvieno vaiko mokymosi stiliaus, įgūdžių ir amžiaus, todėl jie gali gauti maksimalią naudą iš kiekvieno užsiėmimo.

Naudodami Helen Doron metodą vaikai svarbiausių kalbos įgūdžių išmoksta natūraliai, net nesuvokdami, kad tai daro! Mūsų mokomąją medžiagą sudaro programėlės ir knygos, kurių dėka mokymasis kalbėti ir skaityti angliškai tampa džiugia patirtimi.

Įkurta su misija mokyti anglų kalbos kaip “antrosios gimtosios kalbos”, “Helen Doron English” yra pasaulinė vaikų mokymo lyderė. Užregistruokite savo vaiką į “Helen Doron English” kursus jau šiandien. Tai puikus būdas paruošti juos šviesiai, galimybių kupinai ateičiai.
 

Sveiki atvykę į Helen Doron anglų kalbos pasaulį

popup left img

Kviečiame į bandomąją pamoką

kevin logo

Registracija

Užpildykite formą ir mes su jumis susisieksime.